TeknolojiWeb Tasarım

Web Sitenizin Mobil Uyumluluğunu Test Edin

Sitenizin mobil uyumluluk düzeyini test edin. Google’ın sunduğu bu ücretsiz hizmet ile sitenizin mobil ve masaüstü cihazlarda ne kadar iyi çalıştığını görün. Size sunduğu rapolar ile eksikliklerinizi görüp bu eksikliklerinizi tamamlayabilir ve sitenizin ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz.

Peki Nasıl çalışır?

 1. Mobil Web Sitesi Hız Testi aracına gitmek için bağlantıyı tıklayın.
 2.  Açılan sayfadaki boşluğa web sitenizin adresini yazın ve Hemen Test Edin butonuna basın. 
 3. 30 sn içerisinde web siteniz ile ilgili rapor sayfasına ulaşabilirsiniz.
 4. Ücretsiz Raporumu Göster butonuna basarsanız vereceğiniz bir e-posta adresinize rapor gönderilecektir. Detaylar için Sarı Alt Oka basmanız gerekiyor. Sayfanın altında üç özet rapor sunuluyor. Mobil Uyumluluk, Mobil Hız ve Masaüstü Hızı. Kullanıcıların mobil uyumlu olmayan bir mobil siteden ayrılma olasılıkları 5 kat daha fazladır. Kendi web sitem için; Mobil Uyumluluk raporu :
  Tebrikler. Mobil telefonlarından www.bilisimmatik.com sitesini ziyaret eden kullanıcıların, iyi tasarlanmış bir mobil site deneyimi yaşadıkları görülüyor.

 5. Mobil Hız: Ziyaretçilerinizin neredeyse yarısı, sayfalar 3 saniye içinde yüklenmezse mobil web sitesinden ayrılacaktır. www.bilisimmatik.com sitesinin cep telefonlarında yavaş olduğu görülüyor. Maalesef çoğu kullanıcı yavaş yüklenen sitelerde çok durmaz ve siteden ayrılıp başka bir yere gider.
 6. MASAÜSTÜ HIZ PUANINIZ :10 kişiden 9’u İnternet’ten uçuş rezervasyonu yapmak veya kişisel mali durumu yönetmek gibi işler için birden çok ekran kullandığını söylüyor. www.bilisimmatik.com sitesinin dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda oldukça hızlı olduğu görülüyor.

 7.  SONRAKI ADIMA GEÇIN:  Dünya mobil ortama geçti. Şimdi sıra sizde.

  Evet, puanlarınız www.bilisimmatik.com sitesinin tüm cihazlarda çok iyi çalışmayabileceğini gösteriyor. İşin iyi yanı, işletmenizin İnternet’te kullanıcılara ulaşmasını sağlayacak belirli düzeltmeler öneren bir liste var.

  Bu aşamalardan sonra Ücretsiz Raporumu Göster butonuna bastığınızda vereceğiniz e-posta adresinize detaylı rapor gönderilecektir. Verilen talimatları uyguladığınızda siteniz daha hızlı, uyumlu ve kullanıcı dostu olacaktır.

Serhat Demir

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.