Bilişim Teknolojileri AlanıGörsel Eğitimİnternet ProgramcılığıPHP

Wampserver Kurulumu

İnternet Programcılığı dersinde kullacağımız wampserver’ın nasıl kurulduğunu öğreneceğiz. Kurulumu isterseniz işlem basamaklarından, isterseniz aşağıdaki videodan izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

İşlem Basamakları:

  1. İnternet tarayıcı açılır ve tarayıcıya “wampserver” yazılır. Gelen seçeneklerde www.wampserver.com/en/ adresine tıklanır.
  2. Açılan sayfada Download sekmesine tıklanır ve 64 bit işletim sistemi için “Wampserver 3.0.6 64 bit x64” düğmesi tıklanır ve bilgisayara indirilir.
  3. İndirme tamamlandığında kurulum çalıştırılır. İlk olarak dil seçimi yapılır. Sonra Lisans sözleşmesi sayfası açılır “I accept the agreement” seçilir ve “Next” butonuna basılır.
  4. Gelen bir kaç sayfada da “Next” butonlarına tıklanır ve “Install” butonuna tıklanır. Yükleme işlemi bir kaç dakika sürebilir.
  5. İşlem tamamlandıktan sonra varsayılan tarayıcı ve editör seçimleri ekranları gelir. Varsayılan tarayıcı olarak “Internet Explorer” ve editör olarak “Notepad” seçiliyor. Eğer değiştirmek isterseniz “Evet” butonuna tıklayın. Aynı kalıp devam etmesini isterseniz “Hayır” butonuna tıklayıp ilerleyebilirsiniz.
  6. Son olarak gelen ekranda “Finish” butonuna tıklanarak kurulum tamamlanmış olur.


Serhat Demir

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.