Yazılım

Ücretsiz Yazılımlar

ucretsizyazilimlar_I

1- FileZilla ile Dosyalarınızı transfer edin

filezillaİnternet ortamında dosya transfer işlemi gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz kaliteli bir dosya transfer yazılımı olan FileZilla, basit arayüzüyle de kolay bir kullanım sunuyor. Türkçe dil desteği nedeniyle de tercih edilebilecek olan yazılım, sürükle-bırak ve büyük dosyalar için yeniden devam özelliği de gösteriyor.

–>> FileZilla indir <<–

2- Firefox ile web de sörf yapın

firefoxİnternet explorer ve diğer web tarayıcılara iyi bir alternatif olan web tarayıcısıdır.

 

–>> Filefox indir <<–

3- Google Chrome : Performansıyla ilgi odağı

chrome

İnternet tarayıcıları arasına sonradan katılarak rekabeti bir anda farklı bir boyuta taşımayı başaran Chrome, özellikle hız konusunda büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca sade tasarımıyla da ilgi odağı olmayı başaran Chrome, sadelikle beraber basitliği de getirmektedir. Chrome elbette güvenlik önlemleriyle de güç gösteriyor.

–>> Chrome indir <<–

4- Opera: Hızlı web tarayıcısı

operaKullanıcı dostu bir internet tarayıcısı olan Opera, hızı ve basitliğiyle internet tarayıcıları arasında oldukça iyi bir yere sahip. Hızın yanı sıra güvenliğiyle de ilgi odağı olan Opera, sahip olduğu pek çok özelliğin yanında içeriğinde BitTorrent uygulaması barındırmasıyla da avantaj yaratıyor.

 –>> Opera indir <<–

5- Flashget: Hızlı İndirme Yöneticisi

flashgetFlashGet dosya indirme işlemini hızlandırabilecek ücretsiz bir dosya indirme yöneticisidir. FlashGet ile dosya indirme hızını artırabilirsiniz. Veriyi parçalara bölüp paralel indirme fonksiyonu ile daha hızlı indirme imkanı sağlar. Ayrıca alternatif indirme kaynaklarını da otomatik tarar.

 –>> Flashget indir <<–

6- jDownloader: Gelişmiş Dosya İndirici

jdownloaderJDownloader Rapidshare ve MegaUpload gibi dosya barındırma servisleri için indirme asistanı.
JDownloader resim doğrulama, bekleme veya premium hesap satın almanıza gerek kalmadan dosya barındırma servislerinden toplu indirme işlemi yapmanıza imkan veriyor.
NOT: Bu program için Java yüklü olması gerekiyor.

–>> JDownloader indir <<–

7- LibreOffice: Ücretsiz Ofis Paketi

LibreOfficeMicrosoft Office ve OpenOffice yazılımlarına güçlü bir alternatif olarak gösterilen LibreOffice, ofis işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için Microsoft Office kalitesinde araçlar sunuyor. Writer (Kelime İşlemci), Calc (Hesap Tablosu), Impress (Sunum), Draw (Çizim), Math (Matematik) ve Base (Veritabanı) uygulamalarının zengin özellikleriyle, bütün belge oluşturma ve veri işleme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

–>> LibreOffice indir <<–

8- Scribus: Masaüstü yayıncılık yazılımı

scribusAçık kaynak kodlu bir DTP, yani masaüstü yayıncılık programı olan Scribus, PDF biçiminde dosyalar elde etmek için kullanabileceğiniz bir profesyoneldir. PDF form elementleri yaratabilen, PDF dönüşümleri gerçekleştirebilen Scribus, QuarkXPress ve Adobe InDesign gibi profesyonel yazılımlara ücretsiz bir alternatif getirmektedir.

–>> Scribus indir <<–

Kaynak : Chip Dergisi

Serhat Demir

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

2 thoughts on “Ücretsiz Yazılımlar

  • ismini vermek istmeyen

    Öğretmenim güvenli antivirüs programlarını nereden alabilirim.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.