Sosyal Medya II

sosyalmedyaİlk yazımızda Sosyal Medya nedir? En çok kullanılan sosyal medya bileşenlerinden Facebook, Twitter ve Youtube ile ilgili temel bilgileri vermiştik.

->>Sosyal Medya – I yazısını inceleyebilirsiniz<<-

Bu yazımızda Flickr, Picasa, Vimeo, devianART bileşenlerini inceleyeceğiz.

Flickr : İnternet ortamında resimlerinizi ve videolarınızı kolaylıkla depolayabilmenizi, istediğiniz resimleri paylaşabilme ve yorumlayabilmenizi sağlayan bir servistir. Site’nin verdiği hizmet resim depolamayla sınırlı değildir. Arkadaşlarınızı bulup iletişime geçebiliyor, resimlerin yorum özelliğini kullanarak diğer kullanıcılarla iletişimde kalabiliyor, takip edebiliyorsunuz.

->> Flicker Web Sitesi <<-

Picasa : Fotoğraf düzenleme programıdır. Tabi ki sadece düzenleme ile kalmaz Google+’da paylaşım yapmanıza izin verir ve çok daha zengin düzenleme araçlarına erişim olanağı sunar. Google+ arkadaşlarınızı fotoğraflarda etiketleyin ve fotoğraflarını paylaşın. Flickr gibi fotoğrafların altına yorum yapabilirsiniz.

->> Picasa Web Sitesi <<-

DevianART: İnternet ortamında bulunan sanat ortamı ve sanatçı topluluğudur. Kısaca dA olarak yazılır. 6 Ağustos 2000’de Scott Jarkoff ve Matthew Stephens tarafından kurulmuştur. DeviantART’ın şimdiki CEO’su Angelo Sotira’dır. DeviantART’ın amacı sanat çalışmalarını sergilemek, eleştirmek, geliştirmektir. DeviantART kullanıcıları resimlerini galerilerine yükleyip sergileyebilir, karalamalarını yorum alıp geliştirebilir, bazı çalışmalarını çeşitli baskı türleri ile satabilirler.

->> DevianART Web Sitesi <<-

Vimeo :   ABD tabanlı video paylaşım sitesidir. Zach Klein ve Jake Lodwick tarafından Kasım 2004’te kurulmuştur. Youtube’a doğrudan bir rakip olarak hizmet vermektedir. Ancak Youtube’a göre odağında daha çok film gibi uzun videolar vardır.

->> Vimeo Web Sitesi <<-

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.