Programlama Temelleri Dersi-I

10. Sınıf Programlama Temelleri dersinde programlama için kullandığımız programımız Visual Studio C# 2010 Express programının nasıl kurulacağını ve nasıl kayıt edileceğini aşağıdaki videoyı izleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz.


Visual Studio C# 2010 Express Kurulum ve Kayıdı :

  1. Arama motoru açılıp “Visual Studio C# 2010 Express iso” yazıp aratırız. Yandaki bağlantıdan direk indirebilirsini  –>> Visual Studio C# 2010 Express İso Dosyasını İndir <<– Microsoft daha önce paylaştığım 2010 bağlantısını kaldırmış. Şimdi 2012 bağlantısını paylaştım.
  2. İndirdiğimiz iso dosyasına çift tıklayarak açıyoruz ve setup.exe dosyasını çalıştırıyoruz.
  3. Açılan pencerede Visual Studio C# 2010 Express yazan düğmeye basılır.
  4. Gelen pencerelerde Next (İleri) denir. Lisans sözleşmesini kabul edip yine Next (İleri) ve bilgisayarın hızınıza göre kurulum bir kaç dakika sürebilir.
  5. Kurulum tamamlandığında programı çalıştırıyoruz. Programı kayıt yapmak için “Help” menüsünde yer alan “Register Product” a tıklanır.
  6. Açılan pencerede “Obtain a registiration key online” butonuna tıklanır. Web tarayıcısı açılır. e-posta hesabınızın kullanıcı adını girip “Next” butonuna tıklanır. Gelen pencerede şifrenizi girip “Sign in” butonuna tıklayıp gelen yeni pencerede bir form çıkar. Bu formda uygun kısımları doldurup ileri butonuna basılır.
  7. Gelen yeni pencerede “Product Key” kısmında yazılan anahtar kopyalanır.
  8. Program penceresi açılır ve ilgili yere yapıştırılır ve “Register Now” butonuna tıklayın ve güle güle kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.