e-ÖğrenmeEğlenceTüm Makaleler

İngilizce Öğrenin ve Geliştirin

Merhaba bu yazımızda İngilizce öğrenin ve geliştirin konusuna değineceğiz. Bilişim Teknolojileri alanında okuyor ya da iş yapıyorsanız İngilizce bilmek size hem programları kullanırken hem de kaynaklara erişim için çok önemlidir.

Programlama dillerinin çoğunda İngilizce ifadeler olduğu için bu kelimelerin anlamlarını bilmek onların ne iş yaptığını daha kolay öğrenmenize sebep olur.

Peki İngilizce öğrenmek için hangi kaynakları kullanabiliriz sorusu gelecektir akıllara. Aşağıda öncelikli olarak ücretsiz kaynakları inceleyelim.

Ücretsiz Kaynaklar :

Duolingo :

Yeni bir dil öğrenmenin en iyi yolu.

Duolingo’yla öğrenmek eğlencelidir ve bağımlılık yapar. Doğru yanıtlarla puan kazanırsın, zamana karşı yarışırsın ve düzey atlarsın. Tek lokmalık derslerimiz verimlidir ve işe yaradığına ilişkin kanıtımız da var.

Kişiye özel öğrenim:

Duolingo dersleri, öğrenme tarzına uyarlanır. Alıştırmalar kelime hazineni verimli bir şekilde kazanmana ve incelemene yardımcı olacak şekilde özel olarak hazırlanmıştır.

Ödüllerle motivasyonunu koru

Sanal paralar kazan, yeni düzeylerin kilidini aç, yeni kelimeler, kelime öbekleri ve gramer düzeyini yükselttikçe yetkinlik skorunu izle.

Hemen derece al

Hangi cevaplarının doğru olduğunu hemen gör. Bir testi başaramadığında, sana kendini nasıl geliştireceğini hemen göstereceğiz.


Voscreen:

Voscreen Logo

Kısa videolarla İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur. İngilizce öğrenmek ve geliştirmek, videolu öğrenme ortamıyla her zamankinden daha eğlenceli!

Oynatma Modları

İstediğiniz seviyede veya konuda bir kategori seçebilirsiniz.

Oynatma Listeleri

Kendi oynatma listelerinizi oluşturun ve arkadaşlarınızla veya öğrencilerinizle paylaşın.

Gözlem Grupları

Öğrencilerinizin veya arkadaşlarınızın performanslarını takip edin.

Zengin İçerik

Geniş bir video kütüphanesinden yararlanın.

voscreen.com


Video Eğitim – Haluk TATAR

Video Eğitim

Video Eğitim sitesinin Youtube kanalındaki “Sıfırdan İngilizce Öğreniyorum Eğitim Seti” ile İngilizceyi pratik ve kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Haluk TATAR tarafından çekilen videolar çok eğlenceli, kesinlikle tavsiye ederim.

Ayrıca kanalda sadece İngilizce eğitim değil bir çok eğitim mevcut.


Go Natural English with Gabby  :

Gabby Wallace ve ekibi tarafından kurulan Go Natural English sitesinden ve Youtube kanalından İngilizce’yi nasıl daha akıcı konuşabileceğimiz ile ilgili videolar mevcut. Size videolar sonunda yapmanız gerekenleri söylüyor. Bu web sitesi ve Youtube kanalı da çok başarılı bence.


Diğer e-öğrenme konuları için tıklayın

Serhat Demir

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.