Hoşgeldin 2017

Yeni bir yılın ilk günündeyiz. Ülke olarak çok zor bir yılı geride bıraktık. Bir daha böyle acıların yaşanmayacağı barışın hakim olacağı bir yıl olmasını dileriz.

2017 yılı Bilişim Yılı olarak ilan edildi. Umarız alanımız gereken ilgiyi görür. Dünya genelinde başlayan kodlama ve maker hareketine bizim de hızla uyum sağlamamız gerekiyor. Bu becerileri yeni nesillerimize öğretmemiz gerekiyor. Gelecek Bilişimle Gelecek sloganı hiç de boş bir slogan değildir. Ülkemizde bu yönde çalışmalar olsa da gereken ilgi ve destek umarız 2017 yılında verilir. Çözüm odaklı nesiller yetiştirmek için kodlama dersinin ivedilikle müfredata alınması ve meslek liselerindeki eskiyen modüllerin acilen yenilenmesi gerekmektedir. 2010 yılına ait modüller ile 2017 dünyasında eğitim vermek çok da anlamlı olmuyor. Üreten ve büyüyen bir Türkiye için sizde maker hareketine destek verin.

Bilişimin öneminin anlaşıldığı, huzur ve mutluluğun yeniden yeşerdiği, teknolojiyi tüketen değil aynı zamanda üreten bir topluma dönüşüldüğü bir yıl olmasını temenni ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.